right
Polscy pracownicy i specjaliści cenieni są przez Pracodawców zagranicznych szczególnie ze względu na wysokie kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, kreatywność, znajomość języków obcych oraz wydajność i dyscyplinę pracy, a także umiejętność asymilacji społecznej i adaptacji do nowych warunków pracy.

Rekrutacja zagraniczna, będąca częścią oferty meetingpoint , to propozycja dla Pracodawców zagranicznych dotycząca pozyskiwania pracowników z Polski na różne stanowiska z wielu różnych branż, a w szczególności pracowników:
  • technicznych
  • specjalistów
  • fachowców
  • pracowników wykwalifikowanych.

Gwarancją pozyskania przez meetingpoint najbardziej poszukiwanych i cenionych pracowników, spełniających kryteria wymagane przez Klienta, jest znajomość realiów rynku pracy w Polsce i za granicą. Stała współpraca z polskimi i zagranicznymi  przedsiębiorcami,  organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców oraz przedstawicielami władz lokalnych i państwowych zapewnia meetingpoint  bezpośredni dostęp do informacji rynkowych, pozwalając na kompetentną realizację projektów zagranicznych.

Wypracowane standardy oraz wykorzystywane narzędzia pracy umożliwiają meetingpoint  prowadzenie projektów rekrutacyjnych na odległość, minimalizując konieczność osobistych spotkań z Klientem. Nasze doradztwo, standardowe formularze, możliwości techniczne oraz posługiwanie się przez naszych konsultantów językami: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim pozwalają na stałą, bezpośrednią i skuteczną komunikację między firmą a zagranicznym Klientem. W zależności od typu zlecenia, konsultanci meetingpoint gotowi są również na odbycie spotkań bezpośrednio w siedzibie Klienta.

meetingpoint działa także poprzez sieć partnerów, prowadząc współpracę z zagranicznymi firmami doradztwa personalnego, firmami komercyjnymi, izbami handlowymi, organizacjami i przedstawicielstwami regionów.

Zakres oferty meetingpoint dla Klientów zagranicznych obejmuje m. in.:
  • przygotowanie profesjogramu stanowiska
  • poszukiwanie i selekcję Kandydatów
  • przygotowanie raportów i statystyk dla Klienta
  • przygotowanie informacji dla Kandydata dotyczących warunków zatrudnienia i niezbędnych formalności
  • program szkoleń dla zaakceptowanych Kandydatów (np. językowych) *.
 
*Dla wyselekcjonowanych Kandydatów meetingpoint organizuje kursy przygotowujące ich do pracy za granicą. Firma oferuje w tym zakresie szkolenia zawodowe, językowe i akulturyzacji, pozwalające na lepsze przystosowanie pracowników do pracy w międzynarodowym środowisku.